Biografie

dj-wich

DJ Wich je jedním z nejslavnějších a nejúspěšnějších DJ´s česko-slovenské hip-hopové scény. DJingu se začal věnovat v roce 1998.

Tomu všemu však předcházelo seznámení s Indym a LA4, kdy spolu v roce 1993 začínali všichni na pražské graffiti scéně. V roce 1998 vzniká skupina Indy a Wich, kde Indy působí jako rapper a Wich jako producent. Často spolupracují s raperem LA4 (také jako Lavor, Lafor nebo Gizmo), který se objevuje i na jejich vystoupeních a je třetím členem Indy & Wich.

V roce 2002 jim vychází debutové album My3, které sklízí úspěchy dodnes. O dva roky později, tedy v roce 2004, vydává Wich úspěšné producentské album Time Is Now, na kterém se objevuje řada jak českých, tak zahraničních hostů. Další album Indy & Wich – Hádej kdo… bylo nominováno na cenu Anděl 2006. O rok později vydává Wich ve spolupráci s Nironicem album The Chronicles of Nomad.

V roce 2008 vychází Wichovi další producentské album The Golden Touch, na kterém se objevují zahraniční hosté jako Lil Wayne, Talib Kweli, M.O.P, Kurupt a další…

O rok později Wich spojuje své síly s Hi-Defem a vzniká tak album Human Writes, na kterém jsou kromě Hi-Defa ke slyšení také Gigi Gabor a Rasco.

V říjnu roku 2010 vychází Wichovi další producentská deska The Untouchables, tentokrát s jedním ze členů formace Cali Agents – Rascem. Na desce se objevuje řada známých lidí jako slovenský raper Rytmus, Planet Asia, Hi-Def, Nironic a Guilty Simpson.

31. 5. 2011 vyšla další, v pořadí druhá, společná deska kolaba DJ Wich & Nironic. Jedná se o volné pokračování předchozí desky DJ Wich presents Nironic: The Chronicles of a Nomad. Její název je Nomad 2: The Long Way Home a ke slyšení je na ní celkem 21 tracků včetně skitů. Hosté jsou Rasco, David Deyl, C Monts, Hi-Def, LA4, Ektor, Vladimir 518, Majk Spirit a Sixin. Vyšla pod PVP labelem.

V roce 2012 vzniká kolabo Ektor & DJ Wich a v říjnu téhož roku vychází pod Golden Touch Records první album – Tetris, které sklidilo spoustu kladných ohlasů a Ektor s Wichem s ním v rámci Tetris tour navštívili spoustu nejen českých a slovenských klubů.

V prosinci roku 2014 vychází pod Golden Touch Records v pořadí druhé album, a to dlouho očekávané Panorama, které produkčně zaštítil DJ Wich a rapově pak LA4. Na tomto albu se jako hosté objevují zásadní jména českého a slovenského rapu, zároveň dali Lavor s Wichem prostor i mladým talentům, např. Moozovi a Refewovi.

Za 15 let působení na hudební scéně se Wichovy beaty objevily na všech zásadních albech, která u nás vyšla.

Multitalentovaný Wich má také svou vlastní značku oblečení Golden Touch Clothing. Oblečení této značky zakoupíte na www.goldentouch.cz.

Vytvořil hudbu k filmům Gympl a Ulovit Miliardáře, který měl premiéru 1. října 2009. V režii Tomáš Vorel.

DJ Wich získal i řadu ocenění:
2001 – Cena Anděl – DJ roku
2002 – Dance Music Awards – My3 – Nejlepší album roku
2004 – Hudební ceny Óčka – Time Is Now – Nejlepší Hip Hop/R’N’B album roku
2004, 2005, 2006, 2007, 2008 – Žebřík Music Awards – DJ roku
2013 – Youtube Awards – kanál s nejvíce odběrateli v kategorii hudba